5/5 - (6 votes)

Kalendarz adwentowy – Jedna z najpopularniejszych tradycji świątecznych, uwielbiana szczególnie przez dzieci. Zasady są proste: jeden dzień = jedno okienko z niespodzianką, aż do dnia Bożego Narodzenia, kiedy to prezent znaleziony w okienku powinien być najbardziej wyjątkowy. Choć na co dzień najczęściej spotykamy kalendarze adwentowe ze słodyczami, istnieją również kalendarze kosmetyczne, ze świątecznymi gadżetami czy wypełnione biżuterią.

Krótka historia kalendarza adwentowego – skąd pochodzi zwyczaj?

Tradycja kalendarza adwentowego wywodzi się z protestanckich Niemiec, gdzie miał on formę wieńca z niewielkimi paczuszkami wypełnionymi drobnymi upominkami. Po zakończeniu drugiej wojny światowej niemieckie kalendarze adwentowe opanowały również rynek amerykański i europejski zapoczątkowując nową, międzynarodową tradycję.

Kalendarze adwentowe 2021 – jakie są rodzaje kalendarzy i jaki wybrać?

Jak wspomniano we wstępie dzisiejszy kalendarz adwentowy to nie tylko czekoladki i słodycze. Dzisiejsze sklepy oferują różne rodzaje kalendarzy – nie tylko tych dla dzieci. Do najciekawszych propozycji należą:

  • kalendarze z kosmetykami, lakierami do paznokci, perfumami
  • kalendarze z alkoholem
  • kalendarze z kawą czy herbatą
  • kalendarze ze świeczkami zapachowymi
  • kalendarze ze świątecznymi gadżetami ( skarpety, dekoracje itp.)

O tym jaki kalendarz adwentowy na rok 2021 będzie najlepszym wyborem decyduje przede wszystkim to do kogo ma należeć dany kalendarz (8 letnie dziecko nie otrzyma przecież kalendarza adwentowego z alkoholem) oraz to, czym się dana osoba interesuje ( raczej nie wręczymy osobie, która nienawidzi makijażu kalendarza pełnego kosmetyków).

Kalendarz diy – super pomysł zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

A co jeżeli chcemy wręczyć komuś niezwykły prezent, którego nikt inny nie znajdzie na półkach sklepowych? Świetną alternatywą dla gotowego kalendarza, który możemy kupić w markecie będzie upominek wykonany przez nas samych, z materiałów, które najprawdopodobniej posiadamy już w naszym domu. Taki upominek to nie tylko duża oszczędność pieniędzy, ale również świetna forma spędzenia czasu w gronie najbliższych i rozwoju artystycznego.