5/5 - (4 votes)

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie właściwości zdrowotne ma kawa? Jeśli nie wiesz, wyobraź sobie, ile osób nadal będzie się zastanawiać po przeczytaniu tego artykułu! Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Istnieje wiele korzyści zdrowotnych płynących z picia kawy.

Przeciwutleniacze w kawie zostały szeroko przebadane, a wyniki są zdumiewające. Dwa ostatnie badania wykazały, że picie kawy może zmniejszyć ryzyko zachorowania na serce o połowę. Ponadto kawa może pomóc w kontrolowaniu lub zapobieganiu niektórym chorobom, takim jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, a nawet demencja. Kawa w umiarkowanej ilości może pomóc:

Kawa Arabica została szczegółowo przebadana przez zespoły badawcze. Na pewnym etapie swoich badań naukowcy zbadali korzyści przeciwutleniających polifenoli znajdujących się w kawie Arabica przeciwko tworzeniu się płytki nazębnej w tętnicach. Wyniki wykazały prawie całkowite odwrócenie tworzenia się płytki nazębnej po spożyciu kawy. Następnym krokiem było sprawdzenie, w jaki sposób te same korzyści z kawy zostały rozszerzone na poziom cukru we krwi. Rezultat był niesamowity: kiedy wypiliśmy tę samą kawę, poziom cukru we krwi wzrósł o 4%.

Kolejnym ekscytującym odkryciem było to, że kawa zmniejsza ryzyko raka przełyku. Najnowsze badanie wykazało, że osoby pijące kawę zwiększyły swoje szanse na gruczolakoraka przełyku w porównaniu z osobami, które nie piją kawy. Zwiększone ryzyko wynika z faktu, że osoby pijące kawę miały niższą liczbę płytek krwi w naczyniach krwionośnych. Ta niższa liczba płytek krwi zwiększa ryzyko raka, ponieważ zwiększa ryzyko krwawienia do przełyku.

Kawa ma również właściwości przeciwzapalne, co nie jest zaskakujące, ponieważ pijący kawę często skarżą się na ból zębów. Kiedy pijesz kawę, kofeina oddziałuje z miejscowym stanem zapalnym w organizmie i pomaga zmniejszyć ból. Zawiera również przeciwutleniacze, które są silnymi wymiataczami wolnych rodników. Kiedy organizm jest w stanie odwodnienia, rodniki są bardzo silne. Używając kawy jako napoju, zmniejszysz ryzyko wystąpienia choroby przełyku o prawie 50 procent. Jeśli masz już tę chorobę, będziesz w stanie zmniejszyć obrażenia o prawie dwie trzecie.

Nadal istnieje wiele innych niesamowitych korzyści, które możemy uzyskać z kawy, ale najważniejsze, aby zdać sobie sprawę, że kawa zmniejsza ryzyko kilku rodzajów raka i poprawia ogólny stan zdrowia. Najlepszą wiadomością jest to, że nadal nie ma przedawkowania tego napoju i nie potrzebujesz recepty, aby go otrzymać. Jeśli chcesz poprawić swoje życie, nie czekaj i zacznij czerpać korzyści z podsumowania pijących kawę. Zauważysz, że życie będzie po prostu łatwiejsze i znacznie lepsze.